MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0362438 56 66 - 0362 438 59 99

Akustik Labirent Sünger

AnasayfaAkustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger, yüzeyi labirent şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Labirent süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz, alev almaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.


Labirent akustik süngerler tek başına kullanıldığında akustik mekanlar tercih edilir.Bunun nedeni yoğunlukları bakımından çok fazla sesi kesme gibi özelliği bulunmamasıdır.Yoğunlukları 60-70 ve 90 Dansite. Labirent akustik süngerler yanmaz özellikte süngerlerdir,sertifikalarıda mevcuttur.Yanmazlık özelliği kazandırmak için ham madde içerisine özel bir sıvı dökülür teknolojinin kazandırdığı makineler yardımıyla şekil alır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Labirent akustik süngerleri yüksek ses frekanslarında da kullanmak istiyorsanız bunun için bairyerli labirent süngeri kullanmanız gerekmektedir.Labirent bariyerli süngerler kullanılan ağır epdm bariyer sayesinde ses geçiş oranını oldukça düşürür.Ayrıca mekan içerisinde gürültü oluşumunu engelleyerek rahat bir ortam hazırlar.Labirent akustik süngerler beyaz,gri ve siyah renktedir.Daha fazla renk seçenekleri için tekno touch sünger kullanılabilir ancak yüksek performans istiyorsanız bariyerli tekno touch kullanmanız gerekmektedir.