MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0362438 56 66 - 0362 438 59 99

Akustik Paneller

AnasayfaAkustik Paneller

Akustik paneller mekanda gerçekleşen iletişimin daha kaliteli hale gelmesini sağlayan ses yalıtım malzemeleridir. Çeşitli modelleri kalınlıkları ve renklerinin olmasını kullanım alanı oldukça arttırmaktadır. Akustik paneller mekandaki sesin bazı engellere çarptığında oluşan yankı için kullanılabilecek en dekoratif malzemelerdir. Uygulandığında oluşan görüntü ve yankı kesim performansı ile göz kamaştırır. Akustik panellerin çeşitlerinden bahsedecek olursak bunlar; akustik kumaş duvar ve tavan paneli, akustik paravan, akustik baffle, masa seperatörü ve yüzer tavan panelleridir. Hepsinin dış yüzeyinde kullanılan akustik kumaş aynı görevi görmektedir. Ancak teknikleri farklıdır.

Akustik kumaş duvar ve tavan panelleri sesin duvarlara çarpıp geri yansımasını önlemek için kullanılırlar. Mekanın görüntüsünü de şekilleri havaya katar. Uygulaması için yapıştırıcı temin etmeniz gerekmektedir.Akustik yüzer tavan panellerini genellikle ofis, ofis, kütüphane, stüdyo vb. yerlerde tercih ederler. Çünkü bu malzemeler tavanda verdiği görüntü ve yaptığı işlemle iyi bir performans sağlar. Uygulanması için birkaç aparat gerekmektedir.

Akustik paravanlar geniş veya dar alanları ayırmak için kullanılan bu işlemi görürken de mekan içindeki yankıyı engellemek için kullanılan akustik panel çeşididir. Akustik paravanın avantajı hem yer kaplamıyor hem de istediğiniz konumlamayı her zaman farklı açılara da yapabilir olmanız. Akustik paravan çeşitli renk alternatifleri sunmaktadır. Kullanılacak olan alanlarda ses akustiği sağlamaktadır.

Masa seperatörü çağrı merkezi ve ofis gibi mekanlarda masalar arasında kullanılmak için tercih edilen akustik panel modelidir. Farklı boyut ve kalınlıkta üretilerek her alan için uygun hale getirilirler. İçinde taş yünü dış yüzeyinde ise yankı önleyici akustik kumaş bulunmaktadır.

Akustik baffleler akustik mekanlarda tavana bir aparat yardımıyla monte edilmesiyle kullanımı sağlanır. İstediğiniz model ve renkte üretimini yaptırmaktayız. Bu malzeme mekan içeridinde sesi absorbe ederek ortadan kaldırır.