MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0362438 56 66 - 0362 438 59 99

Akustik Süngerler

AnasayfaAkustik Süngerler

Akustik sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir. Akustik süngerler yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş ses yalıtım süngerleridir.

Akustik süngerler yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses emici özellikleriyle ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlarlar. Yoğunlukları nedeniyle kolay kolay yıpranmaz ve küflenme, koku yapmazlar. Ses izolasyon süngeri olarak da bilinirler. İçindeki kimyasallar zararlı atık yaratmaz. Sesin yalıtımında ve izolasyonunda kullanılırlar.

Akustik sünger kullanımında özen gösterilecek bir takım noktalar bulunuyor bunlardan en önemlileri yüksek yoğunluğa sahip olmasıdır. Yüksek sıcaklığa karşı dayanıklılığıdır şüphesiz nem aldığında küflenmeyecek bir yapıya sahip olması istenen akustik süngerler ile ilgili olarak içeriğindeki yapısal bozulmaların her hangi bir şekilde bozulması ya da mevcut ses yalıtım sisteminin bozulmasının önüne geçilmesi istenmektedir.

Ses emme ya da ses yutma gibi özelliklere sahip olan bu ürünümüz günlük yaşantımızda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Restaurant, sinema, stüdyo, ofis ve akustik kabinlerde yapılacak uygulamalarda kullanılır.