MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0362438 56 66 - 0362 438 59 99

Kesik Piramit Sünger

AnasayfaKesik Piramit Sünger

Kesik piramit süngerler akustiği sağlayan özel üretimli dekoratif süngerlerdir. Piramit süngerin üzeri kesilmiş biçimiyle ortamın dekorasyonunu ve akustiğini sağlar. Kesik piramit süngerler nemden etkilenmez, küf yapmazlar. Yanmaz özelliği vardır. Kullanımı oldukça kolay ve yoğun olan kesik piramit sünger farklı kalınlık ve yoğunluklara sahiptir. Dekoratif kesik piramit sünger kullanıldığı ortamda eko, yankı, çınlama ve sesi engeller. Kesik piramit süngerler orta düzeydeki frekans değerine sahip sesleri kesebilir. Yüksek şiddetli ortamlarda kullanması tercih edilmez. Akustik ses yalıtımında etkili bir performans sergiler.

Kesik piramit formundaki poliüretan köpük akustik sorunların giderilmesini sağlar. Ses yutum değerleri ve ses yalıtım yeteneği yüksektir. Yankılanma gibi ses sorunlarının mekanlarda oluşmasına olanak sağlamaz. Seslerin bozulmalardan etkilenmemesi sağlar. Kesik piramit akustik ses yalıtım süngeri ses yalıtımı sağlayan ve akustik düzeni kontrol eden dekoratif görünümlü bir malzemedir.

Kesik piramit akustik ses yalıtım süngerinin uygulama çalışmasında yapıştırma işlemi yapılmaktadır. Bu çalışma için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı bölgeye sürülmesinden sonra sünger yapıştırılır. Güçlü yapıştırıcı olduğu için sağlam bir şekilde uygulama gerçekleştirilir.

Müzik odası, ev sinema odası, ofis, çağrı merkezi, enstrüman – çalgı odası, ses kayıt odası, piyano odası, stüdyo, bateri odası, akustik oda, düğün salonu, akustik kabin, konser salonu, atış poligonu, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb. mekanlarda kullanılmaktadır.