MÜŞTERİ HİZMETLERİ : 0362438 56 66 - 0362 438 59 99

Tavan Ses Yalıtımı

AnasayfaTavan Ses Yalıtımı

Rahatsızlık veren komşu duvarlardan ve tavanlardan gelen ayak sesleri ve gürültülerden Tavan ses yalıtım izolasyon uygulamamız ile kurtulabilirsiniz. Tavan ses yalıtımı sayesinde sesin içerden dışarıya ve dışardan içeriye geçişini yüksek performanslarda önlüyoruz. Tavan Ses Yalıtımı, özel ses izolasyon malzemleri uygulanarak gerçekleştirilmektedir.

İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan çeşitli desibel yogunluklarındaki uygulamalara denir.

Ses Yalıtımı uygulamak istediğini ortamlarda genellikle tavan duvarlarına tavan ses yalıtım malzemeleri uygulanarak ses yalıtımı yapılır. Ses Yalıtım Süngerler ve Panelleri tavna duvarlarına uygulanarak işlem gerçekleştirilir. Tavan Ses Yalıtım Uygulaması sonucundan iç mekanlarda müzik çalma veya gürültü oluşturabilecek her hangi bir eylemde ses üst katlarına kesinlikle iletilmez. Kullanılan Tavan Ses Yalıtım Malzemeleri ses dalgaları ve titreşimleri sönümleyecek özelliklere sahitir. Bu sayede ses Panel veya Sünger yüzeyine çarptıktan sonra yalıtılır ve tekrar yansıyarak ses kirliliğine neden olması önlenir.